1399/03/30

امام جمعه نظنز: مردم از عدم کنترل قیمت‌ها و گرانی ناراحتند

امام‌جمعه نطنز گفت: مردم امروز ناراحتند، امورات گرانی کنترل نمی‌شود؛ بعضی از دوایر وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند و مردم را در نمی یابند؛ بایستی حق مردم را ادا کرد از دولت و اصناف تقاضا می‌کنیم گرانی را کنترل کنند تا مردم طمع شیرین معیشت را بکشند.

امام جمعه نظنز: مردم از عدم کنترل قیمت‌ها و گرانی ناراحتند

حجت‌الاسلام محمد یعقوبی درخطبه‌های نماز جمعه نطنز اظهار کرد: حوزه‌های علمیه در حال ثبت نام است و همه کسانی که به اسلام و دین و ترویج علم علاقه دارند و می‌توانند ترغیب و تشویق کنند که فرزندان یا جوانان به حوزه‌های علمیه به روند باید این کار را انجام دهند.

امام‌جمعه نطنز افزود:حوزه‌ها بستر ارزشمندی برای یادگیری اصول و فقه و رشته‌های تخصصی دیگر است،ما باید از حوزه و دانشگاه استفاده کامل را ببریم و چرا از تحصیل غافل شده‌ایم و این کار تحصیل برای خدا باشد ،ثبت‌نام در حوزه علمیه برادران  مرتضویه و خواهران الزهرا نطنز آغاز شده است و امیدواریم که مردم از آن استقبال ویژه‌ای داشته باشند.

 وی با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید چمران در سال ۶۰ افزود: شهید چمران تلاش بسیاری را برای ترویج دین اسلام انجام داد؛ وی در سن ۴۹ سالگی به آرزوی خود به شهادت بود رسید و این شهید شهید عزیز در آمریکا هنگام تحصیل دست از مبارزه بر نداشت و در تحصن دانشجویان در سازمان ملل شرکت کرد و آنجا هم مقاومت خود را در برابر ظالم نشان داد.

 یعقوبی تصریح کرد: شهید چمران اولین پادگان آموزشی را در مصر ایجاد و بعدها در لبنان سالیان سال به هدایت و به عنوان فرمانده جنگ های نامنظم در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ایران برگشت و به عنوان وزیر در دولت موقت انجام وظیفه پرداخت و دست آخر هم در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت رسید.

امام‌جمعه نطنز با گرامیداشت روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی و تاسیس نهاد سازمان تبلیغات اسلامی گفت :امروز دیگر نمی‌شود از روش سنتی برای تبلیغ استفاده کنیم؛ دشمن دارد از فضای مجازی با ترویج سبک زندگی غربی استفاده می‌کند ،البته ما انقلاب را صادر کردیم و در عرصه‌های مجازی و حقیقی ارزش‌های انقلاب درحال دیده شدن است، آثار آن امروز در کنار کاخ سفید به عینه دیده می‌شود که از نظام و انقلاب و امام حسین آنجا سخن گفته می‌شود اما ما باید در این راه عقب نشینی نکنیم.

وی اذعان کرد: سرمایه اصلی تبلیغ ،اخلاص است؛ اگر اخلاص باشد خداوند برکت می‌دهد که با مال اندک کار بزرگ و عظیم انجام دادیم و البته رسالت تبلیغ سخت است اما اگر با اخلاص باشد ماندگاری و آثار تبلیغ بیشتر می‌شود.

 یعققوبی با تبریک روز اصناف به همه اصناف عزیز گفت: مردم امروز ناراحتند، امورات گرانی کنترل نمی‌شود؛ بعضی از دوایر وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند و مردم را در نمی یابند؛ بایستی حق مردم را ادا کرد از دولت و اصناف تقاضا می‌کنیم گرانی را کنترل کنند تا مردم طمع شیرین معیشت را بکشند.

 امام جمعه نطنز ضمن گرامیداشت  دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) خاطر نشان کرد: این روز به نام دختر نامگذاری شده است، دختر در مکتب و دین اسلام جایگاه خاصی دارد خداوند نظر لطفی دختر دارد آن را هدیه الهی و ریحانه نامیده است که پدر و مادر باید با دختر مانند گل رفتار کنند و هیچ وقت موجبات آزار وی را فراهم نکنند.

 وی بیان کرد:اما دشمن امروز در فضای مجازی سرمایه‌گذاری کرده است و دارد نوگلان ما را پرپر می‌کند از مد و لباس و سخن گفتن و رفتار و سبک زندگی همه اینها را در حال تغییر دادن است و متاسفانه مسؤولان هم وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، ما امروز باید فضای مجازی را دریابیم ،دشمن در فضای مجازی حتی به اطفال ما هم رحم نمی‌کند، باید برای این فضای مجازی بی دروپیکر افسار گسیخته  چاره‌ای اندیشید.


خروج