1399/06/09

موکب گل شفای امام عصر(عج‏) میهمان عزاداران حسینی در سمیرم

موکب گل شفای امام عصر(عج) شهر حنا که میزبان شیعیان در نیمه شعبان و پیاده‌روی اربعین بود این روزها با ارائه خدمات بهداشتی اقدام به دوخت و توزیع ماسک و راه‌اندازی حسینه سیار برای عزاداری سرور و سالار شهیدان کرده است.

موکب گل شفای امام عصر(عج‏) میهمان عزاداران حسینی در سمیرم

موکب گل‌شفای امام عصر(عج) که  ۴ سال قبل با هدف شرکت در مراسم نیمه شعبان در قم به‌عنوان ایستگاه صلواتی دمنوش‌های گیاهی شکل گرفت با حمایت ستاد نیمه شعبان قم و ستاد مهدویت تهران در کنار دیگر مواکب کشور به پیاده‌روی اربعین در عراق دعوت شد .

این موکب سال گذشته با اخذ مجوز از عتبات عالیات و گمرک اصفهان به مدت ۱۲ روز در کنار مسجد سهله در شهر کوفه عراق ارائه خدمت کرد و در سال گذشته نیز اقدام به ارائه خدمات بهداشتی به همشهریان در شهر حنا از توابع شهرستان سمیرم کرد.

کلیه هزینه‌های موکب نیز توسط خیرین شهر و اعضای موکب تأمین می‌شود که در محرم امسال نیز به واسطه شرایط بیماری و محدودیت برگزاری مراسمات با ایجاد یک حسینیه سیار به اقامه عزای حسینی در کوچه‌های شهر با اولویت درب خانه شهدا از جمله شهید مدافع وطن پرداختند.

 

روز تاسوعا نیز به دعوت ستاد عتبات شهرستان سمیرم، ضمن حضور در بیمارستان سیدالشهداء  از کادر درمان تقدیر و لحظاتی فضای محرم را با اقامه عزای حسینی عطرآگین کردند.

 

موکب گل شفا امام عصر (عج) شهر حنا که با ارائه دمنوش‌های گیاهی میزبان شیعیان در نیمه شعبان و پیاده‌روی اربعین بود این روزها با ارائه خدمات بهداشتی  به دوخت و توزیع ماسک و حسینه سیار عزاداری سرور و سالار شهیدان در کوچه‌های شهر پرداخته است.


خروج